Приймальне відділення
Приймальне відділення являється тією структурою, з якої починається госпіталізація хворих. Від оперативності і злагодженості колективу відділення залежить не лише нормальне функціонування цілої лікарні, а інколи і здоров’я та життя хворого.
Приймальне відділення КМКЛ №6 розміщується на перших поверхах 4 - 5 корпусів. Для забезпечення роботи приймального відділення в основному є всі кабінети для приймання лікарями хворих по профілю: хірургічний, урологічний , гінекологічний, терапевтичний кабінети, а також кабінет зав. приймального відділення та старшої медсестри, маніпуляційний кабінет, ванна кімната, сестринська, кабінет для прийому хворих, кімната для зберігання одягу хворих.
Приймальне відділення приймає хворих цілодобово по швидкій та невідкладній допомозі згідно з графіком чергувань та щоденно (крім вихідних та святкових днів) з 9.00 до 14.00 хворих, які поступають у плановому порядку. Прийом хворих по швидкій та невідкладній допомозі здійснюється черговими лікарями згідно до графіку чергувань відділень лікарні по наданню ургентної медичної допомоги за профілями, відповідно до наказу ГУОЗ та МЗ від 24.12.2003 року №564.
У відділенні є шафа для надання невідкладної допомоги посиндромно та алгоритми по наданню невідкладної медичної допомоги, мішок Амбу, бікс з необхідним набором для приймання пологів, бікс із стерильним матеріалом, одноразові шприци і системи для внутрішньовенних крапельних трансфузій, глюкометр, електрокардіограф, дефібрилятор, пульсоксиметр, середовища для посіву на дифтерію, кишкову групу інфекцій, гемокультуру та пептонну воду для обстеження на холеру
Приймальне відділення оснащене малою та великою епідукладкою, аптечкою термінової медичної допомоги медпрацівникам та технічному персоналу, засобами для забору матеріалу для досліджень хворих, підозрюваних на захворювання чумою та холерою, наборами протичумних костюмів (4 набори), набором для обробки хворих на педикульоз та сверблячку, набором для забору крові для дослідження на ВІЛ-інфекцію.
На випадок надзвичайних ситуацій приймальне відділення має аварійний запас медикаментів та перев’язувальних матеріалів, імобілізаційні шини та спінальні щити.
Штати приймального відділення та нормативи їх навантаження сформовані згідно наказу МОЗ України від 23.02.2000 року №33 "Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я”.
Весь середній медичний персонал володіє технікою зняття ЕКГ, всіма маніпуляціями, необхідними для надання невідкладної медичної допомоги.
Основними завданнями приймального відділення є:
- кваліфікований та своєчасний прийом хворих, які поступають на лікування, та обгрунтоване вирішення їх госпіталізації;
- надання хворим необхідної медичної допомоги, в тому числі і термінової;
- попередження внутрішньолікарняних інфекцій;
- інформування хворих про правила внутрішнього розпорядку лікарні та ознайомлення з правами та обов’язками пацієнтів;
- надання довідкової інформації родичам хворих;
- інформування органів внутрішніх справ про поступлення хворих з травмами кримінального характеру, неопізнаних хворих, що перебувають у важкому стані;
- інформування СЕС у випадку звернення хворих з підозрою на інфекційні захворювання.